Porady

Czy warto kupować schody na Allegro?

schody na allegro

Budowa domu to spory wydatek, dlatego tam, gdzie to możliwe, inwestorzy szukają oszczędności. Niekiedy jest to trudne, zwłaszcza jeśli wprowadzenie oszczędności wiąże się z zakupem gorszej jakości produktów, bądź też takich, których wygląd nie do końca odpowiada wizji inwestorów. Czasem jednak, najczęściej na etapie wykańczania budynku, pojawia się możliwość zakupu produktów dobrej jakości i atrakcyjnych wizualnie w korzystnych cenach. Dotyczy to m.in. schodów wewnętrznych, które dostępne są w sklepach budowlanych, ale również na Allegro. Ale czy warto kupować schody w takich miejscach?

Ładne i funkcjonalne schody wewnętrzne

W przeszłości skupiano się przede wszystkim na użytkowej funkcji schodów w domu, co oznacza, że niewielką wagę przykładano do ich wyglądu. W domach sprzed kilkudziesięciu lat niejednokrotnie możemy spotkać się z tym, że schody znajdują się w ciemnym kącie budynku, czasem w wydzielonej, zamkniętej klatce schodowej. Dziś do tematu podchodzi się zupełnie inaczej. Oczywiście podstawową funkcją schodów nadal pozostaje funkcja użytkowa – mają zapewniać wygodny i bezpieczny dostęp do pomieszczeń znajdujących się na wyższej kondygnacji, niemniej równie ważne jest to, jak schody wyglądają.

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są schody żelbetonowe, które okłada się płytami z granitu lub marmuru, albo przeznaczonymi do tego celu płytkami ceramicznymi. Niejednokrotnie możemy spotkać się tez z tym, że stopnie obudowywane są drewnem, albo przykrywane wykładziną. Schody żelbetonowe są stabilne, bo zespolone z konstrukcją budynku, są też wyjątkowo trwałe. Ale nie wszędzie takie schody da się wykonać. Jeśli w domu nie ma miejsca na okazałe schody żelbetonowe, lepiej sprawdzą się lekkie konstrukcje drewniane albo schody modułowe. Można je nabyć nawet na Allegro.

Schody do samodzielnego montażu

Szukanie oszczędności oznacza kupowanie produktów w atrakcyjnych cenach, ale i rezygnację z usług montażystów i wykonywanie niektórych prac we własnym zakresie. Jeśli zdecydujemy się na zakup schodów drewnianych robionych na zamówienie, prawdopodobnie zapłacimy również za ich montaż. Nieco inaczej wygląda to w przypadku gotowych schodów modułowych, które powstały z myślą o samodzielnym montażu. Gdzie kupić takie schody? Można je zamówić prosto od producenta, kupić w sklepie budowlanym, albo na Allegro. Które rozwiązanie jest najlepsze?

Schody na Allegro? Tak, ale nie w każdym przypadku

W sklepach budowlanych zwykle nie ma zbyt wielkiego wyboru schodów. Zazwyczaj znajdziemy tam schody o prostej, klasycznej konstrukcji, najzwyklejsze modele, które nie każdego zadowolą. Poza tym większość z nich wymaga malowania. Na Allegro wybór jest zdecydowanie większy, ale czy warto kupować tam schody? Tak, jeśli sprzedający nie wzbudza naszych obaw, cieszy się dobrą opinią i oferuje produkty pochodzące od cenionych producentów. W przeciwnym razie lepiej zamówić schody prosto od producenta – dziś większość z nich prowadzi własne sklepy internetowe. Oferta takich sklepów jest bardzo szeroka, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Comment here