Instalacje

Dlaczego warto mieć nowoczesny kominek?

Zdarza się, że nowoczesne rozwiązania początkowo wzbudzają obawy, zwłaszcza wśród ludzi nieskorych do zmian, przyzwyczajonych do określonego trybu życia. Ale wiele z tych rozwiązań w krótkim czasie zdobywa uznanie coraz większej grupy osób. Ostatecznie okazuje się, że nowoczesne rozwiązania są modne i wygodne w użyciu tak jak nowoczesny kominek.

Nowoczesny kominek, czyli jaki?

Wszyscy wiemy, że kominki nie są wynalazkiem współczesności. Wokół ognia, najpierw wokół ognisk, potem lepiej przygotowanych palenisk, od zawsze gromadzili się ludzie, którzy chcieli ogrzać się, odpocząć, poczuć się bezpiecznie, ale i pobiesiadować. Kominki, jakie możemy zobaczyć w zabytkowych pałacach i dworkach, miały otwarte paleniska i okazałe, bogato zdobione obudowy. Nowoczesny kominek całkowicie się od nich różni.

nowoczesne kominki

Nowoczesne kominki są urządzeniami znacznie bardziej bezpiecznymi, a to dlatego, że posiadają zamknięte palenisko. Nie ma możliwości, by żarząca się iskra wyskoczyła z kominka i wypaliła dziurę w podłodze. Jeśli palimy dobrym drewnem, nie ma również możliwości, by dym czy sadze wydostały się do pomieszczenia. Znacznie lepiej uregulowana jest też kwestia odprowadzania spalin. Kominka nie przyłącza się do dowolnego komina, a przewodów kominowych odpowiednich do tego typu urządzeń grzewczych, co regulują przepisy prawa.

Nowoczesny kominek i jego estetyczny wygląd

Wiele osób decyduje się na montaż kominka wcale nie ze względu na jego funkcję użytkową, a z powodu ładnego, dekoracyjnego wyglądu. Salon, w którym znajduje się nowoczesny kominek, wygląda efektownie, nawet jeśli urządzenie jest bardzo proste w formie i pozbawione jakichkolwiek ozdobników. Nowoczesne kominki bardzo często nawiązują do prostoty, do minimalizmu. W ich wyglądzie dominują gładkie powierzchnie, ciemne kolory, tafle szkła. To sprawia, że prezentują się nie tylko estetycznie, ale bardzo elegancko i dobrze wpisują w stylistykę współczesnych wnętrz.

Dlaczego warto postawić na nowoczesne wkłady kominkowe?

Nowoczesny kominek to nie tylko efektowna obudowa. Sercem kominka jest wkład kominkowy. Na rynku dostępnych jest wiele wkładów od rozmaitych producentów, ale najnowocześniejsze kominki budowane są z wykorzystaniem wkładów stalowo-szamotowych. Wkłady stalowe są lżejsze od żeliwnych, poza tym różnią się od nich wyglądem. A co najważniejsze, wyróżniają się wysoką sprawnością i posiadają certyfikaty istotne z punktu widzenia ekologii. Z tego powodu zdecydowanie warto mieć w domu nowoczesny kominek z wysokiej jakości wkładem stalowo-szamotowym.

Kominek z płaszczem wodnym

Pisząc o nowoczesnych kominkach, nie sposób nie wspomnieć o kominkach z płaszczem wodnym, czyli funkcjonalnych rozwiązaniach dla mniejszych budynków (choć nie tylko), w których kominek stanowi podstawowe źródło ciepła i ogrzewa zarówno powietrze, jak i wodę użytkową. Dziś zakup takiego urządzenia nie jest skomplikowany, ale wykonaniem całej instalacji powinien zająć się fachowiec.

Comment here