Materiały budowlane

 Dlaczego warto zamówić panele z montażem?

Dlaczego warto zamówić panele z montażem

Dostępność materiałów, poradników, filmów video mających na celu przybliżenie nam tego, jak układa się panele podłogowe jest niezwykle łatwa. Co więcej, same panele z systemem wciskowym mają nam znacznie ułatwić montaż. Jednak czy rzeczywiście mamy odpowiednie kompetencje do tego, by samodzielnie układać panele podłogowe? Czy dysponujemy doświadczeniem, umiejętnościami, a przede wszystkim odpowiednimi narzędziami? Zobaczmy więc czy nie lepiej zlecić montaż paneli fachowcom?

Jakie są zalety paneli podłogowych?

Dużym atutem paneli podłogowych jest ich wytrzymałość. Na rynku są dostępne modele, które sprawdzą się nawet w pomieszczeniach o dużej intensywności użytkowania, np. w budynkach użyteczności publicznej. Co niezwykle ważne dzisiaj oferowane panele podłogowe wyglądem wiernie odwzorowują naturalne usłojenie drewna, będą więc bardzo eleganckim wykończeniem różnego rodzaju wnętrz. Zauważmy także, że system ich montażu został tak opracowany, by możliwe było ich samodzielne położenie.

System click – czym się wyróżnia?

System Click zaprojektowano w taki sposób, by możliwe było sprawne łączenie ze sobą paneli bez konieczności używania gwoździ czy kleju montażowego. Jest to specjalny rodzaj podłogi, który nazywa się podłogą pływającą. Każdy panel wyposażony jest w pióro i wpust. Natomiast łączeniu paneli zawsze musi towarzyszyć charakterystyczne kliknięcie. Opracowana technologia prostego montażu zachęca do położenia podłogi samodzielnie. Jednak przemyślmy dokładnie to, czy rzeczywiście będziemy w stanie to zrobić.

Na co należy zwrócić uwagę montując panele podłogowe?

Wybór paneli podłogowych to jedno, ale konieczne jest także wybranie odpowiednich elementów montażowych. Będzie to np. podkład pod panele, który także powinien być właściwie wybrany pod kątem posadzki. Liczą się też listwy montażowe czy progowe, które będą maskować nieestetyczne szczeliny dylatacyjne przy ścianie i w progach. Nie bez znaczenia pozostaje posiadanie właściwych, profesjonalnych narzędzi, a także umiejętność posługiwania się nimi. Dlatego też warto korzystać z ofert renomowanych salonów, które poza typową ofertą produktową proponują swoim klientom komplementarne usługi. W salonach Grupy Fachowiec nie tylko wybierzemy idealną podłogę, ale także ustalimy datę dostawy paneli podłogowych, a także profesjonalny montaż wykonywany przez fachowy zespół. Panele z montażem to wygodne rozwiązanie, które pozwala zorganizować wszystko w jednym miejscu.

Comment here