Wnętrza

Gdzie kupić schody metalowe?

Schody metalowe to praktyczne i trwałe rozwiązanie, chętnie stosowane na tyłach budynków mieszkalnych. O ile schody prowadzące do wejścia głównego są zwykle niskie i nierzadko połączone z tarasem, o tyle schody w ogrodzie wyglądają zgoła inaczej. Gdzie kupić schody metalowe odpowiednie do ogrodu?

Wejście główne a wyjście do ogrodu

Każdego dnia, wchodząc i wychodząc z domu, korzystamy z wejścia głównego. Tamtędy wchodzą również goście. Oznacza to, że schody prowadzące do drzwi wejściowych powinny być wygodne, bezpieczne i spójne ze stylistyką budynku. Nierzadko układa się na nich taką samą kostkę, jak na podjeździe, albo taki sam materiał dekoracyjny, jak na tarasie. Wszystko po to, by budynek prezentował się estetycznie.

Wejście główne nie musi być jedynym sposobem na dostanie się do budynku mieszkalnego. Wyjście boczne albo znajdujące się z tyłu domu wykorzystywane jest rzadziej, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, ale może przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Dodatkowe drzwi na pewno zwiększą szansę domowników na sprawną ewakuację w razie wystąpienia pożaru lub innych nieprzewidzianych zdarzeń. Idealnie, jeśli szybkie wyjście z budynku możliwe jest zarówno z parteru, jak i poziomu wyższego. W tym drugim przypadku konieczne będzie zamontowanie schodów. Najlepiej sprawdzą się tutaj schody z metalu. Gdzie kupić schody metalowe?

Schody metalowe zewnętrzne

O montażu schodów metalowych zewnętrznych warto pomyśleć wówczas, gdy chcemy połączyć balkon albo wysoki teras bezpośrednio ze ścieżką w ogrodzie za domem. Takie schody przydadzą się również w przypadku starszych domów parterowych – wejście na strych nierzadko znajduje się na zewnątrz budynku. Każdorazowe przystawianie drabiny jest w tym przypadku wyjątkowo niekomfortowe, a schody ułatwią korzystanie z pomieszczeń.

Schody metalowe zewnętrzne wykonane są z trwałych materiałów i odpowiednio zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Taki produkt narażony jest na działanie wilgoci, silnego wiatru, mrozu, ostrego słońca. Ważne, by mimo to nie ulegał odkształceniom i zachował stabilność, dzięki czemu korzystanie z niego będzie bezpieczne. Gdzie kupić schody metalowe? Taki produkt warto zamówić prosto od producenta dobrej jakości schodów metalowych. W ofercie znajdują się zarówno chody zewnętrzne, jak i schody metalowe wewnętrzne.

Gdzie kupić schody metalowe wewnętrzne?

Niektórzy mogą być zaskoczeni wyborem schodów metalowych zamiast drewnianych, ale w rzeczywistości metalowa konstrukcja okazuje się być świetnym rozwiązaniem dla nowoczesnych pomieszczeń. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza schody modułowe, które są łatwe w montażu, lekkie i bardzo stylowe. Ale takie schody nie są w całości wykonane z metalu. Metalowa jest konstrukcja i balustrada, natomiast materiałem wykorzystanym na stopnie jest drewno. To sprawia, że całość prezentuje się bardzo efektownie. Trudno wyobrazić sobie, by domownicy mogli stąpać bosa stopą po metalowych stopniach. Drewno zdecydowanie lepiej sprawdza się jako materiał na stopnie schodów wewnętrznych.

Comment here