PoradyRemont Domu

Kominki w nowoczesnych wnętrzach

Ogień to żywioł, który z jednej strony budzi strach, bo potrafi spowodować potworne zniszczenia, z drugiej zaś jest niezwykle przydatny w codziennym życiu. Z jednej strony możemy mówić o niszczycielskiej sile żywiołu, z drugiej o jego działaniu oczyszczającym. Poza tym ogień daje ciepło i tworzy przyjemną, relaksacyjną atmosferę. Ludzie od zawsze gromadzili się wokół ognia, chcąc się ogrzać i wspólnie spędzić czas. W podobny sposób działa kominek w nowoczesnym salonie.

Dlaczego warto mieć w domu kominek?

Chociaż kominek nie jest wynalazkiem współczesności, to właśnie teraz cieszy się popularnością tak dużą, jak chyba nigdy wcześniej. Zwiedzając średniowieczne pałace i dworki, możemy natknąć się na okazałe kominki z otwartym paleniskiem. Dziś zdecydowanie odchodzi się od takich konstrukcji na rzecz nowoczesnych kominków na bazie wkładów kominkowych.

Nowoczesne kominki są bezpieczne i łatwe w użytkowaniu. Warto mieć w domu taki kominek, by zapewnić sobie bezpieczeństwo cieplne na wypadek awarii głównego źródła ogrzewania (zakładając, że kominek będzie źródłem dodatkowym). Poza tym kominek może wspierać podstawowe źródło ciepła w okresie występowania silnych mrozów. W tym czasie warto zadbać o nieco wyższą temperaturę w domu, zwłaszcza gdy domownicy przemarzli na zewnątrz, albo borykają się z infekcją.

Kominek warto mieć w domu również dlatego, że tworzy bardzo przyjemną, rodzinną atmosferę. Od kominka bije ciepło i blask, dzięki czemu wnętrze staje się przytulne, dobrze nastraja. Zimą nie ma nic przyjemniejszego niż wieczór przy kominku, najlepiej z kubkiem pysznej herbaty i książką w ręku.

Oczywiście nowoczesne kominki, w tym m.in. kominki trójstronne, dobrze wyglądają również w ciągu dnia, nawet gdy nie są uruchomione. Przeszklone powierzchnie i estetycznie wykonana, kamienna obudowa, są ważnym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Kominek z salonem prezentuje się stylowo i elegancko.

Nowoczesne kominki, czyli jakie?

Producent kominków, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostarcza wkłady kominkowe, które nadają się zarówno do budowania kominków tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Jeśli chodzi o kominki nowoczesne, budowane są na bazie wysokiej jakości wkładów stalowo-szamotowych. Taki wkład jest sercem kominka i odpowiada za jego prawidłowe działanie. W tej chwili, obok klasycznych wkładów przeszklonych z jednej strony i częściowo wbudowanych w ścianę, dużą popularnością cieszą się wkłady przeszklone z trzech stron. Kominki trójstronne dobrze wyglądają w dużych pomieszczeniach, albo na styku dwóch pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Dobrze prezentują się przy ustawionej po środku wąskiej ściance albo pokaźnym filarze. Dzięki trzem sporych rozmiarów szybom, ogień można obserwować z różnych miejsc, nie tylko siedząc bezpośrednio przed drzwiczkami kominka.

Obudowa kominkowa w nowoczesnym salonie

Wkład kominkowy można obudować przy użyciu różnych materiałów, ale w nowoczesnym salonie najlepiej prezentują się kamienne płyty. Wyglądają elegancko i są łatwe w utrzymaniu czystości. Granit lub marmur to zdecydowanie najlepszy wybór do nowoczesnych wnętrz.

Comment here