BudowaInstalacjePoradyRemont Domu

Kominki z płaszczem wodnym – dlaczego warto?

Kominki z płaszczem wodnym

Wiele osób nie wyobraża sobie nowoczesnego salonu bez kominka. Rzeczywiście, kominki uznawane są obecnie za obowiązkowy element wyposażenia domu. Nie tylko poprawiają estetykę wnętrza, ale też zapewniają bezpieczeństwo energetyczne na wypadek awarii centralnego ogrzewania. Oczywiście może być też tak, że kominek nie będzie jedynie rezerwowym źródłem ciepła, a podstawowym urządzeniem, odpowiedzialnym za ogrzanie do pożądanej temperatury wszystkich pomieszczeń w domu, a także wody użytkowej. Taką funkcję pełnią kominki z płaszczem wodnym.

Połącz przyjemne z użytecznym

W wielu domach kominek pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Oczywiście najpiękniej wygląda wieczorem – wesoło tańczące ogniki tworzą przyjemną, rodzinną atmosferę. Ale nawet wówczas, gdy stoi nieuruchomiony, stanowi bardzo istotny element wyposażenia wnętrza. Ozdabia je i nadaje mu nowoczesnego charakteru. Pamiętajmy jednak, że sporadycznie uruchamiany kominek nie jest w stanie ogrzać wszystkich pomieszczeń, dlatego w domu musi być wykonana osobna instalacja centralnego ogrzewania i wygospodarowane miejsce na kocioł grzewczy.

Kominek do ogrzewania domu

Oczywiście rezygnacja z kotła grzewczego jest możliwa, ale pod warunkiem, że zdecydujemy się na połączenie kotła z systemem dystrybucji gorącego powietrza, albo zakup kominka z płaszczem wodnym. Wówczas to kominek pełni funkcję podstawowego źródła ciepła w domu, a ze względu na to, że stoi w salonie, nie ma konieczności wygospodarowywania miejsca na kotłownię.

Kominki z płaszczem wodnym – jak to działa?

Kominek z płaszczem wodnym działa na innej zasadzie niż kominek powietrzny, czyli taki, który pobiera zimne powietrze, ogrzewa je, a następnie ponownie oddaje do pomieszczenia. Kominek wodny służy przede wszystkim do ogrzewania wody, zarówno jeśli chodzi o wodę pompowaną do instalacji centralnego ogrzewania i grzejników, jak i wodę użytkową. Dzięki kominkom wodnym w domu jest ciepło, ciepła jest też woda w kranie, jaką wykorzystujemy do mycia, kąpieli czy prania ręcznego.

Ogrzewanie płaszczem wodnym – zalety

Kominki z płaszczem wodnym nie ustępują estetyką kominkom powietrznym. Podobnie jak w przypadku standardowych wkładów, bez problemu znajdziemy zarówno modele klasyczne, jak i bardziej nowoczesne, co sprawia, że kominek wodny może wpasować się w stylistykę każdego wnętrza. Poza tym kominki z płaszczem wodnym to rozwiązania ekonomiczne i ekologiczne, oczywiście pod warunkiem, że zdecydujemy się na certyfikowane urządzenia od cenionych producentów, a do ogrzewania będziemy używać zdrowego i odpowiednio długo sezonowanego drewna.

Kominek z płaszczem wodnym może samodzielnie podnieść temperaturę wielu litrów wody. Co więcej – podnieść do pożądanej temperatury. To sprawi, że w domu będzie ciepło, a zbiornik na wodę użytkową zawsze będzie pełen gotowej do użytku cieczy. Decydując się na takie rozwiązanie, zapewniamy sobie bezpieczeństwo cieplne, a jednocześnie wykazujemy dużą troskę o estetkę pokoju dziennego.

Comment here