Dąb armoury, aspen, hillside czy doubloon te i wiele innych wzorów od Krono są dzisiaj niezwykle popularnymi wzorami wśród paneli podłogowych. Prezentują się wyjątkowo estetycznie, wiernie odwzorowując naturalne usłojenie dębu. Krono jest dzisiaj marką rozpoznawalną, znaną nie tylko w Polsce, ale także w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Co jest istotne dla producenta paneli podłogowych wytwarzanych w Żarach. Krono ma się kojarzyć z jakością, ale też kreowaniem nowych trendów, pracą nad innowacyjnymi rozwiązaniami, ich testowaniem i tworzeniem kolejnych. Poznajmy lepiej funkcjonującego w Polsce producenta.
Historia marki Krono
Początku należy szukać w roku 1994. To właśnie w tym roku szwajcarski inwestor zainteresował się Państwowymi Zakładami Płyt Wiórowych w Żarach, by w rezultacie je przejąć, a następnie zainwestować wiele milionów w modernizację tych zakładów, zastanego tam parku maszynowego oraz samych technologii. Kolejne lata to nieustająca modernizacja, wprowadzenie wielu zmian, rozwój linii produkcyjnych, wprowadzaniu nowych produktów, bez pomijania wykwalifikowanych pracowników. Dzisiaj w zakładzie Krono funkcjonują trzy linie ContiRoll, które służą do ciągłej produkcji płyt wiórowych. Prasa ContiRoll, dzięki której wytwarzane są płyty wiórowe to pierwsza taka prasa w Polsce. Jest ona gwarancją najwyższych parametrów produkowanych płyt.
Kolejnym bardzo ważnym rokiem dla Krono jest rok 1997, w którym uruchomiony zostaje ciąg do produkcji płyt OSB. Ta technologia ContiRoll okazała się pierwszą na świecie inwestycją o międzynarodowym charakterze. W kolejnym roku powstaje trzecia linia ContiRoll. Tym razem służy ona do produkcji płyt MDF, co odmienia działanie Krono, które od tego czasu będzie oferować także podłogi laminowane i panele ścienne.
Co liczy się dla marki Krono?
Producent wychodzi z założenia, że klienci mają otrzymywać naturalne drewnopochodne. Niezwykle istotne kwestie obejmują optymalizację asortymentu, nie pomija się również wszelkich procesów biznesowych i produkcyjnych ze szczególnym naciskiem na technologie oraz ekologię. Na dowód prezentowanych wartości Krono może się pochwalić podłączeniem do sieci gazowej, która uruchomiona została w 2006 r. Natomiast rok później powstała biologiczna oczyszczalnia ścieków. Jednak najistotniejsza inwestycja w kontekście ekologii nadeszła w 2008 r. To właśnie w tym roku uruchomiony został filtr kondensacyjny, a po upływie kolejnych trzech lat uruchomiono BIO-Elektrofiltr.
Ciekawostką może wydawać się fakt, że Krono w 2017 r. wybudowało w Zielonej Górze osiedle SWISS KRONO HOUSE. Czy wyróżnia się ta inwestycja? Do jej realizacji skorzystano z technologii lekkiej zabudowy, dzięki czemu domy są ekologiczne, energooszczędne i generują niskie koszty utrzymania.
Znając końcowy produkt Krono, warto mieć na uwadze fakt, że firma w drodze do oferowania pięknie prezentujących się paneli podłogowych realnie dba o środowisko, regularnie modernizując swoje zakłady z myślą o tym, by być w zgodzie z naturą.Pozna
Comment here