BudowaMateriały budowlanePorady

Krycie dachu – o czym pamiętać

Krycie dachu

Krycie dachu – metody

Dach to podstawa domu, przecież to właśnie dach tworzy dom i sprawia, że cztery ściany nabierają charakteru i stają czymś więcej niż tylko wygrodzeniem określonej przestrzeni. Dach to także z oczywistych względów po prostu konieczność. Krycie dachu jest zatem bardzo istotną kwestią, do której należy bardzo ostrożnie podejść. Po pierwsze, należy zadać sobie podstawowe pytanie jaki jest cel krycia dachu? Co przez to rozumiemy? Chodzi po prostu o to co daje nam krycie dachu i jaka jest jego podstawowa funkcja. Celem krycia dachu jest zatem zabezpieczenie budynku przed przeciekaniem wody do wnętrza budynku i skuteczne odprowadzanie wody deszczowej.

Samo pojęcie krycia dachu odnosi się natomiast do wszelkiego rodzaju prac budowlanych związanych z ułożeniem pokrycia konstrukcji dachowej. Ci ciekawe, mamy kilka rodzajów pokryć dachowych w zależności od rodzaju wykorzystanego materiału. Mowa tutaj przede wszystkim o pokryciach wykonanych z blachy, blachodachówek, dachówek różnego rodzaju na przykład ceramicznych, różnego rodzaju pokryć z gontu, a także pokryć ze strzechy. Co ciekawe, coraz częściej pojawiającą się formą krycia dachu są właśnie dachy ze strzechą, a wiec dachy wykonane z trzciny. Krycie dachu trzciną staje się po prostu modne.

Krycie dachu – nietypowe materiały

Krycia dachu wykonane z trzciny to popularny obecnie trend. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie właśnie takiego pokrycia dachowego. Warto tutaj zaznaczyć, że krycie dachu trzciną musi zawsze zostać wykonane przez profesjonalistów i powinno bazować na specjalnie do tego przystosowanej trzcinie. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że trzcina nie jest wytrzymałym materiałem i nie zapewni odpowiedniej ochrony właściwości trzciny sprawiają, ze jest wręcz przeciwnie. Trzcinowy dach zapewnia doskonała ochronę, jest wytrzymały i szczelny. Dodatkowo latem zapewnia chłód a zimą utrzymuje ciepło. Poza tym tego typu dachy wyglądają niezwykle estetycznie i atrakcyjnie oraz przyciągają uwagę przy jednoczesnym wtopieniu się w krajobraz.

Comment here