PoradyWnętrza

Modne kominki w 2021 roku

Modne kominki w 2021

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się ekologiczne metody ogrzewania. Zalicza się do nich m.in. pompy ciepła, kolektory słoneczne czy kotły na biomasę. Stosowanie wymienionych metod to nie tylko przejaw troski o czystość powietrza, ale również o wygodę użytkowania i zasobność portfela. Jednocześnie warto podkreślić, że żadna z tych metod nie jest w stanie zastąpić ogrzewania kominkiem, czyli metody, która poza funkcją użytkową, ma bardzo duże walory estetyczne. Mimo upływu lat, komiki nie wychodzą z mody. Przeciwnie – wiele osób traktuje je jako obowiązkowy element wyposażenia nowoczesnego domu. Oczywiście w branży kominkowej również mamy do czynienia ze zjawiskiem zmieniających się trendów. Modne kominki w 2021 roku niekoniecznie będą wyglądać tak samo, jak urządzenia popularne przed kilkoma laty.

Dlaczego warto mieć w domu kominek? Kominek jako dodatkowe źródło ciepła

Kominek to gwarancja bezpieczeństwa energetycznego w momencie, gdy nastąpi awaria głównego źródła ciepła albo przerwa w dostawie energii elektrycznej. W domu, w którym znajduje się kominek i stosowne zapasy drewna, nie występuje ryzyko wychłodzenia pomieszczeń. Najczęściej kominek stanowi zatem drugie, dodatkowe źródło ciepła i uruchamiany jest wtedy, gdy źródło podstawowe przestaje spełniać swoją funkcję. Do takiej sytuacji może dojść także wtedy, gdy mamy wyjątkowo mroźną pogodę, przez co w domu robi się chłodniej, a nie chcemy zmieniać ustawień w kotle grzewczym. Wówczas kominek szybko dogrzewa pomieszczenie i pomaga przetrwać wyjątkowo chłodny wieczór. Włączenie kominka jest korzystne także wtedy, gdy wracamy do domu po długiej nieobecności, podczas której dom nie był ogrzewany. Zanim instalacja grzewcza ogrzeje wszystkie pomieszczenia do pożądanej temperatury, kominek dostarczy odpowiednią ilość ciepła do pokoju, w którym najczęściej gromadzą się domownicy.

Kominek i jego funkcja estetyczna

Poza funkcją użytkową, kominek pełni funkcję estetyczną. Dla wielu użytkowników tego typu urządzeń estetyka jest nawet ważniejsza niż to, by wkład kominkowy wyróżniał się wysoką sprawnością. Kominek ma być ozdobą pomieszczenia, swego rodzaju dekoracją, nadającą mu wyjątkowego charakteru. Kominki pełnią funkcję estetyczną zarówno wtedy, gdy stoją nieużywane w letnie dni, jak i wówczas, gdy wytwarzają przyjemne ciepło w długie zimowe wieczory.

Modne kominki w 2021 roku

Na rynku kominkowym w 2021 roku będziemy mieć do czynienia z kontynuacją trendów, o których było głośno w roku 2020. Wciąż na topie są wkłady kominkowe z dużą ilością przeszkleń. Wkłady trójstronne to możliwość obserwacji ognia z różnych stron, co szczególnie dobrze sprawdza się w dużych pomieszczeniach, albo na styku połączonych ze sobą wnętrz o różnym przeznaczeniu, np. kuchni i salonu. Omawiając modne kominki w 2021 roku koniecznie należy też wspomnieć o materiałach używanych do wykonania obudowy kominkowej. W 2021 roku największą popularnością będą cieszyć się gładkie obudowy z płyt kamiennych. Jeśli chodzi o kolorystykę, przeważać będą naturalne odcienie kamieni, barwy ziemi oraz czerń i grafit.

Comment here