Porady

Przygotowanie trzciny – dach

Przygotowanie trzciny

Przygotowanie trzciny – podstawowe informacje

Dachy z trzciny stają się coraz bardziej popularne. Mowa tutaj oczywiście o modnych restauracjach czy karczmach, których typowym elementem jest właśnie dach z trzciny, ale także mamy coraz więcej prywatnych domów czy mniejszych budynków, które są właśnie kryte strzechą. Popularność tego typu dachów wynika z faktu, że dachy z trzciny są z jednej strony bardzo praktyczne i funkcjonalne, a z drugiej bardzo atrakcyjne i miłe dla oka. Jednak aby dachy z trzciny faktycznie cechowały się trwałością i 100% szczelnością musimy zadbać o odpowiednie przygotowanie trzciny, zatrudnienie ekipy specjalizującej się w tego typu kryciu dachów, a także musimy przemyśleć, czy faktycznie taki rodzaj pokrycia dachu w pełni nam odpowiada.

Przygotowanie trzciny jest szczególnie istotne jeśli chcemy w pełni wykorzystać jej potencjał. Na czym zatem polega profesjonalne przygotowanie trzciny pod krycie dachu? Przede wszystkim musimy wyselekcjonować zdrową i w pełni dojrzałą trzcinę. Wybrana trzcina musi być odpowiedniej długości, co najmniej 1,5 metra a maksymalnie do 2 metrów, a średnica powinna wynosić do 9 milimetrów. Poza tym trzcina nie może być krzywa lub złamana, nie ma także  mowy o żadnych załamaniach. W przypadku krycia dachów strzechą samo przygotowanie trzciny to jednak za mało, ważne są także sposób jej układania i cała konstrukcja dachu.

Przygotowanie trzciny na dach

Aby zatem krycie dachu strzechą faktycznie miało sens warto wziąć pod uwagę nie tylko profesjonalizm ekipy, rekomendacje danej firmy realizującej zlecenie, ale także właśnie sposób przygotowania trzciny, a także jej jakość. Nawet najlepiej przygotowana trzcina nie sprawdzi się jako pokrycie dachu jeśli sposób jej ułożenia nie jest odpowiedni i nie spełnia właściwych norm. W gruncie rzeczy wszystko i tak sprowadza się zatem do firmy wykonującej dane zlecenie i jej profesjonalnego przygotowania. Poza tym należy także pamiętać, że w przypadku dachów z trzciny ważna jest także konwersacja i okresowa renowacja dachu. Dzięki temu oszczędzimy sobie kosztów związanych z wymianą całego dachu.

Comment here