PoradyRemont Domu

Renowacja dachów z trzciny – o czym pamiętać

Renowacja dachów z trzciny

Renowacja dachów z trzciny – podstawowe informacje

Dachy z trzciny to coraz bardziej popularny trend. Krycie dachu strzechą staje się po prostu modne. Z jednej strony wynika to z pewnością z faktu, że dachy wykonane z trzciny wyglądają niezwykle estetycznie i z pewnością przyciągają uwagę. Co ciekawe, tego typu dachy potrafią się także idealnie wtopić w otoczenie i wyglądać po prostu naturalnie. Poza walorami ściśle estetycznymi, dachy z trzciny są także po prostu bardzo praktyczne. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom dachy z trzciny są bardzo wytrzymałe i zapewniają 100% szczelności krycia. Poza tym niezwykłe właściwości trzciny sprawiają, że dachy ze strzechą utrzymują chłód latem a zimą zapewniają niezbędne ciepło.

Aby jednak dachy z trzciny faktycznie spełniały swoje funkcje należy zawsze skorzystać z pomocy profesjonalnej ekipy specjalizującej się właśnie w kryciu dachów strzechą. Podobnie ma się sytuacja z renowacją dachów z trzciny. Ze względu na specyfikę materiału jakim jest trzcina, a także w związku ze sposobem krycia renowacja dachów z trzciny musi być także wykonana przez profesjonalną ekipę. Warto tutaj zaznaczyć, że trwałość dachu wykonanego z trzciny może sięgać nawet 90 lat. Wiadomo jednak, że wszystko wraz z upływem czasu się zużywa i podobnie ma się kwestia z dachami trzcinowymi.

Renowacja dachów z trzciny – w praktyce

Jak zatem w praktyce wygląda renowacja dachu z trzciny? Po pierwsze, trzeba wiedzieć, że zazwyczaj uszkodzenia pojawiają się od strony północnej, a także w tak zwanych koszach dachu oraz różnego rodzaju załamaniach płaszczyzny dachu. Generalnie dach z trzciny jest podatny na uszkodzenia i naturalne zużycie w miejscach, które są po prostu najbardziej zacienione. Renowacja dachu z trzciny odbywa się zazwyczaj w miejscach, które zostały uszkodzone i jeśli nie ma takiej potrzeby nie obejmuje całej powierzchni. Warto tutaj także zaznaczyć, że renowacja nie wiąże się z tak dużymi kosztami jak wymiana całego pokrycia dachu, warto więc od czasu do czasu pomyśleć właśnie o renowacji dachu, tak aby skutecznie przedłużyć jego żywotność.

Comment here