BudowaMateriały budowlaneRemont Domu

Schody strychowe a straty ciepła

Schody prowadzące na strych, zwłaszcza jeśli mowa o strychu użytkowanym sporadycznie, albo też takim, który służy jedynie do podglądania stanu więźby dachowej, najczęściej składają się z trójsegmentowej drabinki oraz włazu strychowego, który przez większość czasu znajduje się w pozycji zamkniętej. Jeżeli otwór w stropie nie został prawidłowo wykonany i zabezpieczony, ponadto właz strychowy składa się jedynie z płyty drewnopodobnej bądź cienkich desek, straty ciepła z pewnością będą odczuwalne.

Jak zapobiegać stratom ciepła w pomieszczeniu, w którym znajduje się właz strychowy?

Ciepłe powietrze najszybciej ucieka górą, dlatego też pod skosami połaci umieszcza się wełnę. Jeżeli poddasze nie jest integralną częścią mieszkania, nie ma tam grzejników, o straty ciepła poprzez właz strychowy nie musimy się tak mocno obawiać. Inaczej wygląda to w przypadku użytkowego poddasza, kiedy to w korytarzu, łazience czy pokoju dziennym znajduje się właz prowadzący na strych.

Schody strychowe termoizolacyjne

W przeszłości właz schodów strychowych posiadał bardzo delikatne ocieplenia, albo ocieplany nie był w ogóle. Dzisiaj producenci schodów strychowych prześcigają się w projektowaniu klap o właściwościach termoizolacyjnych. Ciekawym przykładem są tutaj schody clikFIX, które stanowią innowację rewolucjonizującą rynek schodów strychowych. Klapa schodów nie zawiera drewna – została wykonana z wysokogatunkowego materiału izolacyjnego. Oczywiście w zależności od potrzeb, można wybrać jedną z kilku grubości klap clikFIX. Dostępne są schody z klapą zawierającą izolację o grubości 30, 50 oraz 70 mm.

Termoizolacyjne schody strychowe łączą w sobie wiele zalet. Są jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Wyróżniają się wygodą użytkowania, bardzo dobrą izolacyjnością termiczną i szczelnością. Warstwowa klapa wyposażona w innowacyjny system uszczelniania świetnie chroni poddasze przed utratą ciepła poprzez właz strychowy. Ponadto oferowana jest w przyjemnej dla oka estetyce, co sprawia, że można dopasować ją do stylistyki współczesnych wnętrz.

Comment here