BudowaPorady

Dlaczego warto wybrać basen stalowy jako publiczny?

Baseny prywatne dostosowuje się do indywidualnych potrzeb domowników. Budując basen dla rodziny, możemy dokładnie określić kto i w jaki sposób będzie z niego korzystał. W przypadku basenów publicznych nie ma takiego komfortu, ponieważ z kąpielisk publicznych jednocześnie korzystają osoby wywodzące się z różnych środowisk. Basen ma służyć wszystkim użytkownikom, a ich potrzeby bywają skrajnie różne. Na szczęście producent niecek basenowych ze stali nierdzewnej może zaproponować szereg uniwersalnych rozwiązań, dzięki którym publiczna pływalnia stanie się miejscem przyjaznym dla każdego.

Baseny publiczne ze stali – dlaczego warto?

Niecki basenowe ze stali nierdzewnej cieszą się coraz większą popularnością. Na wykonanie basenu stalowego decydują się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy budujący kolejne obiekty noclegowe i rekreacyjne. Oczywiście nie wzięło się to znikąd. Stal nierdzewna zdobyła tak dużą popularność dzięki swoim właściwościom, które zdecydowanie wyróżniają ją na tle innych materiałów wykorzystywanych do produkcji basenów.

Efektowny wygląd basenu ze stali

Basen publiczny oczywiście można wykonać z betonu albo wzmocnionego tworzywa sztucznego. Jednak niecka stalowa jest zdecydowanie trwalsza, łatwiejsza w utrzymaniu i bardziej efektowna. W nowoczesnych hotelach standardem stają się baseny publiczne ze stali. Ich ogromną zaletą jest fakt, że dzięki uniwersalnej, stonowanej kolorystyce pasują do rozmaitych aranżacji. Niecka stalowa nadaje się zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Basen ze stali pasuje zarówno do nowoczesnych brył budynków, do elewacji wykonanych w klasycznym stylu, wnętrz rustykalnych, jak i pełnych przepychu, ekskluzywnych. Świetnie komponuje się w połączeniu ze szkłem, drewnem, kamieniem naturalnym i płytkami ceramicznymi.

Wysoka wytrzymałość stalowej niecki

Baseny w obleganych hotelach i kąpieliskach publicznych narażone są na wyjątkowo intensywne użytkowanie. Jeśli materiał wykorzystany do budowy basenu nie jest dostatecznie solidny, szybko pojawiają się nieestetyczne wgniecenia, wytarcia, zarysowania. W przypadku basenów ze stali nierzewnej nie ma takiego ryzyka, ponieważ stal doskonale znosi intensywne użytkowanie. Przy tym jest materiałem odpornym na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Niecka stalowa nie ulega odbarwieniu pod wpływem działania promieni słonecznych, dobrze znosi mroźną pogodę (oczywiście basen powinien być odpowiednio przygotowany do okresu zimowego).

Łatwe czyszczenie basenu ze stali

Baseny publiczne ze stali łatwo utrzymać w czystości, nawet jeśli niecka znajduje się pod gołym niebem i codziennie korzysta z niej wiele osób. Zabrudzenia nie przywierają do gładkiej stalowej powierzchni w takim stopniu, jak do betonu. Poza tym dużo łatwiej je usunąć. Warto też dodać, że stal nierdzewna doskonale znosi działanie silnej chemii basenowej, dlatego powstawaniu zabrudzeń można skutecznie zapobiegać. Basen stalowy zyskał uznanie wielu inwestorów właśnie ze względu na tę łatwość utrzymania czystości.

Comment here