PoradyRemont Domu

Schody wewnętrzne drewniane

Schody wewnętrzne

Schody wykonane z drewna są jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w budynkach mieszkalnych. Drewniane elementy są lekkie, trwałe i estetyczne, a przy tym konstrukcja takich schodów zajmuje znacznie mniej miejsca, niż schody żelbetonowe. W nowoczesnej wersji drewniane stopnie i balustrada opierają się na metalowej konstrukcji, co sprawia, że całość prezentuje się wyjątkowo efektowanie, a jednocześnie wpisuje w ideę minimalizmu. Takie schody wewnętrzne pasują zarówno do nowoczesnych mieszkań dwupoziomowych, jak i klasycznych domów z poddaszem użytkowym.

Dlaczego warto postawić na schody drewniane?

Jedną z zalet takiego rozwiązania jest fakt, że decyzja dotycząca ostatecznego kształtu schodów może zostać podjęta po zakończeniu prac budowalnych w budynku, a nawet dopiero wówczas, gdy dom czy mieszkanie zostaną częściowo urządzone. To sprawia, że możemy dobrać takie schody, które rzeczywiście będą do danego wnętrza pasować, zarówno jeśli chodzi o wielkość, kształt, jak i kolorystykę.

Schody do wnętrz powinny łączyć w sobie wygodę użytkowania i korzystny odbiór zagospodarowanej przestrzeni. O ile pierwszy warunek mogą spełnić schody żelbetonowe, o tyle ich masywność oraz brak wolnej przestrzeni pomiędzy stopniami powodują, że nie nadają się do pomieszczeń o niewielkiej powierzchni, ponadto utrudniają swobodną cyrkulację powietrza. Natomiast schody drewniane, zwłaszcza schody modułowe bez podstopni, wyróżniają się lekkością konstrukcji, a przy tym zajmują niewiele miejsca. Wszystko to idzie w parze z ich funkcjonalnością – stopnie mają odpowiednie wymiary, a cała konstrukcja jest stabilna i bezpieczna.

Schody wewnętrze – trwałość i estetyka

Schody do pomieszczeń mieszkalnych powinny wyróżniać się trwałością, która w pewnym stopniu wpływa również na estetykę. Trwałe schody, czyli wykonane z materiałów wysokiej jakości i z ogromną dbałością o łączenia poszczególnych elementów, będą wygodne i bezpieczne w użytkowaniu, a przy tym odporne na drobne uszkodzenia mechaniczne, obtarcia czy zarysowania. Schody, które szybko ulegają zużyciu, na pewno nie będą efektowną ozdobą wnętrza, dlatego duże znaczenie ma nie tylko dobór gatunku drewna, ale i preparatów zabezpieczających i dekorujących drewniane powierzchnie. Schody wewnętrzne z drewna najlepiej kupować u znanych i cenionych producentów schodów, którzy stosują najlepszej jakości impregnaty, kleje i lakiery do drewna.

Schody wewnętrzne w korzystnej cenie

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść schodów drewnianych jest ich stosunkowo niska cena. Oczywiście wiele zależy od tego, z jakiego drewna chcemy wykonać schody do swojego domu oraz czy będzie do produkt tworzony na indywidualne zamówienie czy też gotowe schody od producenta schodów modułowych, niemniej wykonanie schodów drewnianych zawsze będzie tańsze niż schody żelbetonowe pokryte płytami z marmuru czy granitu. W przypadku schodów modułowych oszczędzamy również na kosztach montażu, ponieważ są to zestawy odpowiednie do samodzielnego montażu w warunkach domowych. Wystarczy postępować zgodnie z załączoną instrukcją.

Comment here